Bácska siker a rangadón

• 2018. nov. 11.

Bajai Bácska FKE – Óbudai Kaszások 75-54 (17-15, 17-9, 18-15, 23-15)

Bácska: Pongó 15, Kovács 14/6, Jakab 20/6, Pálkerti 7/3, Vukicevic 5, Kővágó-Laska 2, Ágfalvi 10/3, Kollár 2, Bene

A tabella alapján igazi rangadó volt a mérkőzés, hiszen a forduló előtt a két csapat egyaránt 5-1-es győzelem-vereség mutatóval állt a Zöld csoport első kettő helyén. A listavezető bajaiak az előző fordulóban váratlan vereséget szenvedtek az Újpest ellen, így most kötelező volt a javítás.

Fotók: Pulai Zsóka

Ennek megfelelően is kezdtek a mieink és Pongó vezérletével hat pontos előnyre tettek szert. Innen azonban visszakapaszkodott az Óbuda, az első negyed végén 17-15 volt az állás. A folytatásban szigorított a védekezésén a Bácska, ami meg is látszott a kapott pontokon. A második negyedben összesen 9 pontot dobtak a vendégek, így a nagy szünetben már tíz egység volt a bajaiak előnye. (34-24)

A harmadik etap is jól indult, gyors Bácska pontokkal 20 pont közelébe ért a különbség. A negyed utolsó percei azonban a vendégekről szóltak, így az utolsó tíz perc előtt még nem lehetett kijelenteni, hogy eldőlt a csata. (52-39)

A záró negyed elején azonban ismét elhúzott a Bácska, és innen már nem tudott visszakapaszkodni a Kaszások. Többször is 20 ponttal vezettek Jakabék és magabiztosan nyerték a rangadót. (75-54)