Bajnokok!

• 2019. jún. 18.

A tavalyi évhez hasonlóan 2019-ben is az 575 Keszthely Triatlon adott otthont a Középtávú Triatlon Országos Bajnokságnak. A versenyt 2019. június 15-én rendezték meg a Balaton nyugati fővárosában, ahol közel 700 versenyző – köztük 7-en a Mogyi SE Baja triatlonistái – vágott neki az 1900 m úszásból, 90 km kerékpározásból és egy félmaratonból álló távnak.
A versenyen nem csak a távok teljesítése jelentett kihívást a rajthoz állóknak, de az extrém hőséggel is meg kellett küzdeni. Már a rajt pillanatában, reggel 8 óra tájban is közel 30 °C-t volt, és a délután felé haladva csak tovább emelkedett a hőmérő higanyszála.
A közel 2 km-es úszás teljesítését a meleg szél hatására felkorbácsolódó, sokszor az 1 métert is elérő hullámok nehezítették. A kerékpáros pályán a zalai dombok és a kiváló minőségű utak, a futópályán pedig a rekkenő hőség és Keszthely belvárosa a Festetics kastéllyal nyújtottak felejthetetlen élményt és kihívásokat.
Versenyzőink közül Flander Márton teljesített kiemelkedően, 4:28:55-ös idővel abszolútban 4. helyen, korosztályában (30-34 év) 1. helyen ért célba a középtávú OB-n.
Továbbá Czigány András (25-29 év) és Veréb Dávid (30—34 év) korosztályukban mindketten 3. helyre állhattak fel a dobogón.
A Mogyi SE Baja felnőtt csapata (Flander, Czigány, Veréb) a csapatversenyben 1. helyen zárt.

Eredmények Triatlon Középtávú OB:
4. Flander Márton (4:28:55), F30-34: 1.
12. Czigány András (4:33:14), F25-29: 3.
13. Veréb Dávid (4:37:43), F30-34: 3.
47. Bajai Péter (5:04:39), F35-39: 9.
49. Czigány Róbert (5:05:08), F50-54: 4.
108. Jámbor Dániel (5:29:34) FF25-29: 14.
131. Ugrai Béla (5:36:23) F50-54: 9.

Az országos bajnokság betétszámaként a késődélutáni forróságban sprinttávon is rajthoz lehetett állni. Csapatunk itt is képviseltette magát, a népes mezőnyben 2 triatlonistánk is megmérettette magát.
A távot 1:18:12 idő alatt teljesítő Horváth Balázs korosztályában a 2. zárt, míg Gyurkity Zoltán 1:23:16 alatt ért a célba, kategóriájában a 7. helyen.

Forrás: a Mogyi SE Facebook oldala