Karai Levente junior Európa Kupa győztes!

• 2019. jún. 10.

Az előző héten számoltunk be róla, hogy Karai Levente Európa-bajnoki bronzérmet nyert a magyar mix váltó tagjaként a hollandiai korosztályos kontinenstornán, míg egyéniben a 12. helyen zárt, amivel jogot szerzett a világbajnokságon való induláson.

Levente nem pihent az EB után, hiszen az előző hétvégén már az Európa Kupa sorozat ukrajnai állomásán indult. Ha pedig ott volt, akkor a juniorok mezőnyében nem is talált legyőzőre és aranyérmet nyert. Úszást követően ketten kezdték elől a kerékpárt és hozzájuk egy versenyző tudott még csatlakozni a 20 km során. Hárman több mint 1 perces előnyt kerékpároztak ki, majd Levi rögtön a futás elején átvette a vezetést és a célig csak növelte, magabiztos győzelmet aratva.

A felnőttek mezőnyében is született egy remek eredmény, hiszen Király István az előkelő ötödik helyen ért célba.

Zsumbera Nóra és Érczy Janka pedig a Csehországban rendezett ORV versenyen képviselték Magyarországot. Nóri a juniorok között lett 5. Janka pedig a serdülő futamban ért el 11. helyezést. Mindkettőjüknek ez volt az első nemzetközi megmérettetésük.