Katka 4 arannyal zárt, Kalmár Ákos remekelt

• 2018. dec. 17.

Bajai sikerekkel zárult a Kínában megrendezett rövidpályás úszó világbajnokság. Hosszú Katinka magabiztosan győzött a 200 méteres vegyes úszás döntőjében, így ebben a számban immáron hat éve verhetetlennek bizonyul. Katinka 2:03:25 alatt teljesítette a távot. A bajaiak háromszoros olimpiai bajnoka négy arannyal és egy ezüsttel zárta a világbajnokságot.

A másik bajai induló Kalmár Ákos volt, aki az 1500 méteres gyorsúszás döntőjében volt érdekelt. Pass Ferenc tanítványa az előfutamban 7 másodpercet javított egyéni legjobbján és a hetedik idővel jutott be a fináléba. Ezt az eredményt sikerült is megismételnie, hiszen 14:35:94-es idejével a hetedik helyen csapott a célba.

A világbajnokság után pedig érkezett az újabb jó hír. A FINA ugyanis Hosszú Katinkát választotta meg a 2018-as esztendő legjobb női úszójának.