Párharcot nyertek!

• 2018. máj. 23.

Az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében a Sopron KC Sportiskola ellen lépett pályára a Bajai Bácska FKE B csoportos férfi kosárlabda csapata. A kuparendszerű párharc első felvonásán Sopronban 73-53-ra nyert a hazai gárda, így a keddi, bajai visszavágón a mieinknek bravúrra volt szükségük a párharc megnyerésére.

Jó ritmusban kezdtek a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Az első tíz percet követően 24-20-ra vezetett a Bácska. A folytatásban viszont a bajaiaknak sikerült rendezniük a védekezést, amiből ötletes és pontos támadójátékkal rukkoltak elő a mieink. Ez azt eredményezte, hogy a nagy szünetben már 15 pont volt a Bácska előnye.

Ez pedig kellően felpaprikázta Ágfalviékat és a harmadik játékrészben már összesítésben is átvették a vezetést. A végén már a párharc sikere sem forgott veszélyben, 89-58-ra nyerte a mérkőzést a Bácska.

Mindez azt jelenti, hogy a bajaiak az ötödik helyért játszhatnak majd, ahol a SMAFC – MAFC U23 párharc győztese lesz az ellenfél.