Triatlon sikerek

• 2019. szept. 01.

Sűrű hétvégét teljesítettek a bajai triatlonozók. A felnőtt magyar bajnokságnak az idei évben Tata adott otthont, ahol olimpiai távon mérték össze a tudásukat a nevezők. Az 1500 méter úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló távot a férfiaknál Király István teljesítette a leggyorsabban és ezzel magyar bajnoki címet szerzett. A Mogyi SE kiválósága 1 óra 55 perc és 40 másodperc alatt ért célba.

A svájci Lausanne-ban pedig a világbajnoki sorozat nagy döntőjét rendezték. Sajnos ezúttal sem szakadt meg Faldum Gábor rossz sorozata, aki már az úszáson és a kerékpár elején nagy hátrányt szedett össze, végül pedig kénytelen volt feladni a versenyt.

A juniorok között viszont szép sikernek örülhettünk. Karai Levente remek versenyzést bemutatva a nagyon értékes hatodik helyen ért célba.